Koronavirüs İle İlgili Kompozisyon Örneği

Corona Virüsünün Etkisi

Covid-19 yani halk arasında Koronavirüs ismiyle bilinen virüs 1 Aralık 2019 tarihinde Çin’de görülmüştür. Oldukça bulaşıcı bir hastalığa neden olan bu virüs zamanla tüm dünyaya yayılmıştır. Dünyada ve ülkemizde salgınla mücadele başlamıştır.

Bir salgının dünyanın pek çok yerinde görülmesine pandemi denilmektedir. Şu an hepimiz pandemi dönemindeyiz. Covid-19 salgınıyla hep birlikte mücadele ediyoruz. Bu dönemde hepimiz beden sağlığımıza önem vermeli, tıbbi maske ve dezenfektan kullanmaya özen göstermeliyiz. Sevdiklerimizi ve kendimizi korumak için sosyal yaşantımızdan uzaklaşmalıyız. Bilim insanlarının gösterdikleri yolda yürümeli, sağlığımızı korumanın bir sorumluluk olduğunu bilmeliyiz. Tüm sağlık çalışanları bu dönemde çok yorulduğu için onlara karşı anlayışlı olmayı ihmal etmemeliyiz.

Bu dönem tüm dünya ve ülkemiz için sıkıntılı olsa da bilinç ve bilimle üstesinden gelebiliriz. Bunu unutmamalı ve hayatımızı doğru ve güvenli şekilde sürdürmeliyiz.

Bir önceki yazımız olan Gerçek bilgi yaparak ve denenerek öğrenilen bilgidir Sözü İle İlgili Kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

Dumbledore